Küpsiste kasutamistest

MIS ON "KÜPSIS"? 

 

“Küpsis” on väikese mahuga tekstifail, mille veebiserver saadab Kasutaja veebilehitsejale ning mis küsib kõvakettale salvestamiseks luba. Kui kasutaja on korra nõusoleku “küpsise” salvestamiseks andnud, siis fail salvestatakse Kasutaja kõvakettale ning seejärel aitab “küpsis” analüüsida veebiliiklust või anda Külastajale teada, kui külastate kindlat saiti. “Küpsised” lubavad veebirakendustel vastata Kasutajale kui üksikisikule. Veebirakendus saab kohandada oma toimingud vastavalt Kasutaja vajadustele, meeldimistele ja mittemeeldimistele, kogudes ja mäletades infot Kasutaja eelistuste kohta.

 

“KÜPSISTE” KASUTAMINE 

 

Tronsmart.ee kasutab veebiliikluse logide “küpsist”, et identifitseerida, missuguseid veebilehti kasutatakse. See aitab analüüsida andmeid veebiliikluse kohta ning parandada Tronsmart.ee e-poe kasutatavust vastavalt Kasutajate vajadustele. Informatsiooni kasutatakse ainult statistika analüüsimise eesmärgil ning pärast seda kustutakse kõik andmed süsteemist. 

“Küpsis” ei võimalda Tronsmart.ee saada ligipääsu Kasutaja arvutile ega Kasutajaga seotud andmetele, väljaarvatud andmetele, mida on Kasutaja ise Tronsmart.ee jaganud. Kasutajal on võimalik “küpsistega” nõustuda või neist keelduda. Kasutajal on võimalik seadistada oma veebilehitseja nii, et “küpsised” oleksid keelatud. See aga võib takistada Kasutajal saada täielikku kasutajakogemust veebilehe külastamisel.

 

KOGUTAVATE KÜPSISTE NIMEKIRI 

 

Allpool olevas tabelis on loetletud Tronsmart.ee poolt kogutavad „küpsised“ ning millist teavet need salvestavad.

LARAVEL_SESSION Kasutaja seansi ID
XSRF-TOKEN XSS (Cross-Site Scripting) riigikaitse
GDPRIsHidden Näitab, kas Kasutaja lubas küpsiste kasutamise või mitte.

 

KOLMANDATE OSAPOOLTE "KÜPSISTE" SALVESTAMINE 

 

Lisaks süsteemi “küpsistele” kasutatakse ka mitmeid usaldusväärseid kolmandate osapoolte “küpsiseid”. See võimaldab Kasutajal jagada lehti sotsiaalvõrgustikes ning kuvada personaliseeritud ja asjakohast reklaami. Samuti Zendesk Chat vestluse kasutamiseks. Need “küpsised” võimaldavad kuvada reklaame näiteks erinevatel Google’i ja Google’i partnerettevõtete platvormidel.

 

KUIDAS KÜPSISEID KONTROLLIDA? 

 

Võite küpsiseid kontrollida ja/või kustutada vastavalt oma soovile. Võite kustutada kõik juba teie arvutis olevad küpsised ning enamikku brausereid saate seadistada selliselt, et küpsiste paigaldamine oleks tõkestatud. Sellisel juhul võite aga olla sunnitud kohandama teatavaid eelistusi käsitsi iga kord, kui lehte külastate, ning mõned teenused ja funktsioonid ei pruugi toimida. 

 

KUST LEIDA LISAINFOT KÜPSISTE KOHTA? 

 

Küpsiste kohta leiab lisainfot lehel The EU Internet Handbook: http://ec.europa.eu